top of page

Charitativní běh pro Petra Ivanička

Peter se narodil v roce 2008. Je to kluk s velkým srdcem. Stejný jako ostatní, až na všechna jeho zdravotní trápení, která ho provází už od malička. Statečně bojuje a stále vítězí. Teď ho, ale čeká další bitva.

Zatímco se jeho mozek vyvíjí stejně jako mozek jeho vrstevníků, jeho lebka zapomíná růst...

Od narození se potýká s několika dalšími, souvisejícími vrozenými vadami. Ledviny, srdce a nedostatečný růst kostí. To, že žije, můžeme přičítat hlavně moderním postupům současné medicíny, obětavosti rodiny, okolí a zejména jeho osobní silnou vůlí se porvat s nepřízní osudu. Co mu příroda ubrala v tělesné kondici, přidala mu v duševní odolnosti a nadprůměrnému intelektu. Petřík, jenž přes své mládí podstoupil tolik operačních zákroků, jako běžný smrtelník za několik životů, ještě zdaleka nemá vyhráno. Nyní čeká na to, až bude moci odjet do Morristownu v New Jersey (USA), kde existuje jedno z mála pracovišť na světě, provádějící kranioplastiku – tedy remodelaci lebky, která v některých částech, laicky řečeno, zapomíná růst, zatímco mozek uvnitř se vyvíjí naprosto bez problémů.

Multižánrové centrum Sky, kterou celou akci zaštiťuje, se každoročně spolupodílí na financování výdajů spojených s léčbou.

 

Charitativní běh se poběží v sobotu 21. 5. 2022 v Ostravě Komenského sadech u Dětského ráje.  Registrační poplatek je min. 250,- Kč. Ten zaplatíte na místě a poputuje na zvláštní účet našeho Peťku (děti do 10 let zdarma).

 

Registrační poplatek (v podobě pásky) bude sloužit taky jako vstupenka na odpolední festival Barbar Open Sky (parkoviště před BarBarem na ul. Škroupova, začátek od 14 hodin), kde zahrají známé ostravské kapely - Kateřina Marie Tichá & Bandjeez, Nedivoč, L.A.Sunday, Neo Chess Sunny Rock`n`roll Band, February, Úspěch, Silent Stream of Godless Elegy.  

 

Vyhlášení výsledků soutěžního běhu proběhne v 13:45 h na hlavním pódiu.

 

Více informací naleznete v registračním formuláři  (ZDE), stačí jen vyplnit a poslat. Žádný potvrzovací email Vám nepřijde, počítáme s tím, že se uvidíme až na místě.

 

Děkujeme, že jste se zaregistrovali a poběžíte pro dobrou věc! Pomoc Petříkovi má smysl, je to náš bojovník.

Petra Bernfeldová a Daniel Filip (organizátoři Charitativního běhu pro Petera)

bottom of page